{Wick} Dioppex

Wick Dioppex

Dioppex (Paratsetamool/Fenüülefriinvesinikkloriid) leevendab gripi ja külmetushaiguse sümptomeid nagu peavalud, valud mujal kehas, kurguvalu, ninakinnisus ning alandab palavikku.

Ravim sisaldab kahte toimeainet:

  • paratsetamool, mis on hästi tuntud valuvaigisti (analgeetikum) ja palavikualandaja (antipüreetiline aine).
  • fenüülefriinvesinikkloriid (nina dekongestant) vähendab paistetust ninakäikudes ja seeläbi leevendab ninakinnisust.

​Annustamine

Pulber tuleb lahustada vees ja juua kuuma joogina. Valage pulber ühest kotikesest standardsuuruses kruusi ja täitke see kuuma, kuid mitte keeva veega (ligikaudu 250 ml). Laske jahtuda joodava temperatuurini.

Täiskasvanud: 1 kotike iga 4…6 tunni järel vastavalt vajadusele. Noorukid (üle 15-aastased): 1 kotike iga 6 tunni järel vastavalt vajadusele. Ärge võtke rohkem kui 4 kotikest 24 tunni jooksul.

Mitte anda alla 15-aastastele lastele, välja arvatud juhul kui arst on nii soovitanud.

Ärge ületage soovitatavat annust.

Kui sümptomid halvenevad või kestavad üle 5 päeva, pidage nõu oma arstiga.

Sümptomid
Palavik
Peavalu, nohu ja kõrgenenud kehatemperatuur
Kurguvalu, nohu ja kõrgenenud kehatemperatuur
Pakend
1000 mg/12,2 mg suukaudse lahuse pulber, karbis on 5 või 10 kotikest.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Käsimüügiravimid. Sinex (oksümetasoliinvesinikkloriid), 0,5 mg/ml ninasprei, lahus. Näidustus: ninakinnisuse sümptomaatiline ravi. ExPexin (guaifenesiin), 200 mg/15 ml siirup. Näidustus: röga lahtistamine ja väljaköhimise kergendamine ülemiste hingamisteede infektsioonide ja gripilaadse haigestumise ning ägeda bronhiidi korral. ExPexin (guaifenesiin) siirup on näidustatud täiskasvanutele ja üle 14-aastastele noorukitele. Dioppex (paratsetamool, fenüülefriin), 1000 mg/12,2 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede infektsiooni ja gripi sümptomite (sh peavalu ja teised valud, kurguvalu, ninakinnisus) leevendamine ning palaviku alandamine. TriFlunex (paratsetamool, guaifenesiin, fenüülefriin), 500 mg/200 mg/10 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonidest ja gripist põhjustatud sümptomite (nõrk kuni mõõdukas valu, palavik, ninakinnisus ja lahtine köha) lühiajaline sümptomaatiline ravi. Müügiloa hoidja: Wick Pharma, Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Saksamaa. Täiendav info müügiloa hoidja esindajalt: UAB Sicor Biotech Eesti filiaal. Hallivanamehe 4, 11317 Tallinn, tel: 661 0801 või www.ravimiamet.ee