{Wick} ExPexin

Wick ExPexin

ExPexin (Guaifenesiin) on ravim, mis aitab hingamisteedest röga välja köhida. Sisaldab toimeainet guaifenesiin, mis kuulub ekspektorantide ravimirühma. Mee, ingveri ja mentooli maitse ja lõhnaga.

Kasutatakse röga lahtistamiseks ja väljaköhimise kergendamiseks, kui köha põhjuseks on:

  • gripilaadne haigestumine või külmetushaigus;
  • äge bronhiit.

Annustamine

Suukaudne ravim, enne kasutamist loksutada. Vajutage lapsekindlale korgile ja keerake seda samal ajal noolega märgitud suunas.

ExPexin (Guaifenesiin) siirup on näidustatud täiskasvanutele ja üle 14-aastastele noorukitele.

Selle ravimi kasutamine ei ole soovitatav alla 14-aastastele lastele.

ExPexin (Guaifenesiin) siirupit võib iseseisvalt kasutada mitte kauem kui 3…5 päeva. Kui selle aja jooksul erilist paranemist ei täheldata ning patsiendil püsib rögane köha või köha on pidev, tuleb pöörduda arsti poole, sest tegemist võib olla tõsisema haigusega. ExPexin (Guaifenesiin) siirupit ei tohi kasutada kauem kui kaks nädalat.

Sümptomid
Köha
Pakend
200 mg/15 ml siirup.

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Käsimüügiravimid. Sinex (oksümetasoliinvesinikkloriid), 0,5 mg/ml ninasprei, lahus. Näidustus: ninakinnisuse sümptomaatiline ravi. ExPexin (guaifenesiin), 200 mg/15 ml siirup. Näidustus: röga lahtistamine ja väljaköhimise kergendamine ülemiste hingamisteede infektsioonide ja gripilaadse haigestumise ning ägeda bronhiidi korral. ExPexin (guaifenesiin) siirup on näidustatud täiskasvanutele ja üle 14-aastastele noorukitele. Dioppex (paratsetamool, fenüülefriin), 1000 mg/12,2 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede infektsiooni ja gripi sümptomite (sh peavalu ja teised valud, kurguvalu, ninakinnisus) leevendamine ning palaviku alandamine. TriFlunex (paratsetamool, guaifenesiin, fenüülefriin), 500 mg/200 mg/10 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonidest ja gripist põhjustatud sümptomite (nõrk kuni mõõdukas valu, palavik, ninakinnisus ja lahtine köha) lühiajaline sümptomaatiline ravi. Müügiloa hoidja: Wick Pharma, Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Saksamaa. Täiendav info müügiloa hoidja esindajalt: UAB Sicor Biotech Eesti filiaal. Hallivanamehe 4, 11317 Tallinn, tel: 661 0801 või www.ravimiamet.ee