Esimene reaktsioon – kuidas immuunsüsteem inimest kaitseb?

Võtke veidi aega, et mõista, kuidas immuunsüsteem külmetusviirusega võitleb ja miks on oluline hoida immuunsüsteemi külmetuste perioodil tugevana.
Esimene reaktsioon – kuidas immuunsüsteem inimest kaitseb?

Võitlus külmetusviirustega nõuab aega, kuid kõik on teie immuunsüsteemi kontrolli all.

Kuidas immuunsüsteem külmetusviirusega võitleb ja miks on oluline hoida immuunsüsteemi külmetuste perioodil tugevana?

Immuunsüsteemi roll

Inimese immuunsüsteem on äärmiselt keeruline ning teadlased ei ole seda veel täielikult tundma õppinud. Immuunsüsteemi peamine funktsioon on kaitsta organismi väliste patogeenide, näiteks viiruste, bakterite ja batsillide eest, mis võivad organismi rünnata, põhjustades nakkusi ja haigestumist. Vastavalt USA riiklike terviseinstituutide (National Institutes of Health) infole on immuunsüsteemi töö mitte lasta kahjulikke organisme inimese organismi, kui need aga sinna pääsevad, siis need üles leida ja hävitada1.

Külmetuse kulg

Külmetushaigus algab kui ülemised hingamisteed viirusega nakatuvad. Viirus kulgeb peaaegu alati ühtmoodi, kuid sõltuvalt viirusest ja konkreetsest immuunsüsteemist võib külmetuse raskusaste olla erinev. Allpool on toodud faktid külmetuse kulgemise kohta.

Võtke ühendust oma arstiga kui külmetuse korral muutub hingamine raskendatuks või sümptomid süvenevad. Samuti siis kui seitsme kuni kümne päeva jooksul ei ole paranemist märgata2.


1 U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding the Immune System: How It Works. NIH Publication No. 07-5423. September 2007:1, 25. Available at: http://www.immunomix.com/pdf/1.%20Immune%20system%20overview-%20understanding%20the%20immune%20system.pdf Accessed October 2015.

2 National Institutes of Health (NIH). Common Cold. Available at: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000678.htm.  Accessed October 2015.

3 Eccles, R. Understanding the symptoms of the common cold and influenza. Lancet Infect Dis. 2005 Nov;5(11):718-725. Available at: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16253889.

4Heikkinen, T., Järvinen, A. The common cold, The Lancet. 361:51-58.16. 4 Jan 2003.

5 Turner, R.B. The common cold. In: Mandell, G.L., Bennett, J.E., Dolin, R., eds. Principles and Practice of Infectious Diseases. 7th ed. Philadelphia PA: Elsevier Churchill Livingstone; 2009: Chap 53.

{Wick} TriFlunex

Wick TriFlunex

{Wick} Dioppex

Wick Dioppex

{Wick} Sinex

Wick Sinex

{Wick} Sinomist

Wick Sinomist

{Wick} ExPexin

Wick ExPexin

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Käsimüügiravimid. Sinex (oksümetasoliinvesinikkloriid), 0,5 mg/ml ninasprei, lahus. Näidustus: ninakinnisuse sümptomaatiline ravi. ExPexin (guaifenesiin), 200 mg/15 ml siirup. Näidustus: röga lahtistamine ja väljaköhimise kergendamine ülemiste hingamisteede infektsioonide ja gripilaadse haigestumise ning ägeda bronhiidi korral. ExPexin (guaifenesiin) siirup on näidustatud täiskasvanutele ja üle 14-aastastele noorukitele. Dioppex (paratsetamool, fenüülefriin), 1000 mg/12,2 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede infektsiooni ja gripi sümptomite (sh peavalu ja teised valud, kurguvalu, ninakinnisus) leevendamine ning palaviku alandamine. TriFlunex (paratsetamool, guaifenesiin, fenüülefriin), 500 mg/200 mg/10 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonidest ja gripist põhjustatud sümptomite (nõrk kuni mõõdukas valu, palavik, ninakinnisus ja lahtine köha) lühiajaline sümptomaatiline ravi. Müügiloa hoidja: Wick Pharma, Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Saksamaa. Täiendav info müügiloa hoidja esindajalt: UAB Sicor Biotech Eesti filiaal. Hallivanamehe 4, 11317 Tallinn, tel: 661 0801 või www.ravimiamet.ee