Öine võitlus – kuidas organism tõrjub tagasi külmetuse ja gripi?

Inimese organismil on loomulikud võtted külmetust ja grippi põhjustavate viirustega võitlmiseks. Kuidas ja mida teha, et sellele võitlusele kaasa aidata?
Öine võitlus – kuidas organism tõrjub tagasi külmetuse ja gripi?

Keha on imetlusväärne masin – see võitleb loomulikul viisil viirustega, mis põhjustavad külmetusse ja grippi haigestumist. Kuidas ja mida teha, et sellele võitlusele kaasa aidata?

Külmetus ja gripp on kaks kõige enam levinud  haigust - täiskasvanud külmetuvad keskmiselt kaks-kolm korda aastas1, lastel võib aga külmetust esineda kaks kuni üheksa korda aastas 2,3,4. Õnneks on inimese organismil loomulikud võtted külmetust ja grippi põhjustavate viirustega võitlemiseks.

Immuunsüsteemi proovilepanek

Külmetus on ülemiste hingamisteede nakkushaigus, mille on põhjustanud üks umbes 200-st erinevast viirusest1,5. Gripp on samuti ülemiste hingamisteede haigus, mille on põhjustanud üks paljudest gripiviirustest6. Võttes arvesse kõiki haigestumise allikaid, ei ole ime, et meil pole ikka veel külmetuse või gripi ära hoidmiseks ravimeid ning seetõttu peab appi tulema inimese immuunsüsteem.

Kuidas viirus „mõtleb”?

Immuunsüsteem on üles ehitatud nii, et see peab viiruste üle järelevalvet, jätab need isegi meelde ning teeb kõik võimaliku viiruse hävitamiseks kui see terveid rakke ründab. Immuunsüsteem saavutab selle viirustega võitlevaid rakke aktiveerivate ainete eraldamisega - need rakud saadetakse vaenlast hävitama7.

Kuidas organism külmetust ja grippi põhjustavate viirustega võitleb?

Samal ajal, kui immuunsüsteem ründavate viiruste neutraliseerimiseks rasket tööd teeb, tunnetab ülejäänud organism nakkusi teistmoodi. Paljud külmetuse ja gripi sümptomid tekivad siis kui immuunsüsteem püüab nakkusega võidelda5. Organismi rakkude eritatavad ained võivad näiteks tõsta kehatemperatuuri ja nii tekib teil palavik8.

Sümptomite mõistmine

Külmetuse ja gripi sümptomid ei ole lihtsalt ebamugavused, mis võivad sundida teid päeva diivanil veetma. Tegelikult näitavad need, et immuunsüsteem tõrjub viirust.

Abi otsimine

WICK sarja tooted leevendavad ja ravivad külmetuse või gripi sümptomeid ning aitavad teil ennast paremini tunda. Sobivate ravimite leidmisel on abiks arst või apteeker. Ärge unustage lugeda pakendis olevat infolehte ning kasutage kõiki tooteid vastavalt juhendile.

Positiivne suhtumine

Teadlased on avastanud, et positiivse ja energilise ellusuhtumise korral on haiguse sümptomid kergemad1.


1 Turner, R.B. The common cold. In: Mandell, G.L., Bennett, J.E., Dolin, R., eds. Principles and Practice of Infectious Diseases. 7th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Churchill Livingstone; 2009: Chap 53.

2 National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Institutes of Health (NIAID). Common Cold. Available at: http://www.niaid.nih.gov/topics/commoncold. Accessed October 2015.

3 Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Publication “Rhinitis vs Sinusitis in Children” 2009. Available at: http://www.cdc.gov/getsmart/community/materials-references/print-materials/hcp/child-rhin-vs-sinus.html Accessed October 2015.

4 National Institutes of Health (NIH). Common Cold. Available at: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000678.htm.  Accessed October 2015.

5 Eccles, R. Understanding the symptoms of the common cold and influenza. Lancet Infect Dis. 2005 Nov;5(11):718-725. Available at: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16253889.

6 National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Institutes of Health (NIAID). Flu (Influeza). Available at: http://www.niaid.nih.gov/topics/Flu/understandingFlu/Pages/overview.aspx Accessed October 2015.

7 U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding the Immune System: How It Works. NIH Publication No. 07-5423. September 2007:1, 25. Available at: http://www.immunomix.com/pdf/1.%20Immune%20system%20overview-%20understanding%20the%20immune%20system.pdf Accessed October 2015.

8 U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding Microbes in Sickness and in Health. NIH Publication No. 09-4914. September 2009. Available at: http://www.niaid.nih.gov/topics/microbes/Documents/microbesbook.pdf. Accessed October 2015.

9 Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Publication “Common Cold and Runny Nose.” Available at:http://www.cdc.gov/getsmart/community/for-patients/common-illnesses/colds.html  Accessed October 2015.

{Wick} TriFlunex

Wick TriFlunex

{Wick} Dioppex

Wick Dioppex

{Wick} Sinex

Wick Sinex

{Wick} Sinomist

Wick Sinomist

{Wick} ExPexin

Wick ExPexin

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga.
Käsimüügiravimid. Sinex (oksümetasoliinvesinikkloriid), 0,5 mg/ml ninasprei, lahus. Näidustus: ninakinnisuse sümptomaatiline ravi. ExPexin (guaifenesiin), 200 mg/15 ml siirup. Näidustus: röga lahtistamine ja väljaköhimise kergendamine ülemiste hingamisteede infektsioonide ja gripilaadse haigestumise ning ägeda bronhiidi korral. ExPexin (guaifenesiin) siirup on näidustatud täiskasvanutele ja üle 14-aastastele noorukitele. Dioppex (paratsetamool, fenüülefriin), 1000 mg/12,2 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede infektsiooni ja gripi sümptomite (sh peavalu ja teised valud, kurguvalu, ninakinnisus) leevendamine ning palaviku alandamine. TriFlunex (paratsetamool, guaifenesiin, fenüülefriin), 500 mg/200 mg/10 mg suukaudse lahuse pulber. Näidustus: ülemiste hingamisteede viirusinfektsioonidest ja gripist põhjustatud sümptomite (nõrk kuni mõõdukas valu, palavik, ninakinnisus ja lahtine köha) lühiajaline sümptomaatiline ravi. Müügiloa hoidja: Wick Pharma, Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus, Saksamaa. Täiendav info müügiloa hoidja esindajalt: UAB Sicor Biotech Eesti filiaal. Hallivanamehe 4, 11317 Tallinn, tel: 661 0801 või www.ravimiamet.ee